Chevrolet – nowości amerykańskiego giganta

chevrolet

Chevrolet to aktualnie jeden z największych producentów samochodów osobowych ze Stanów Zjednoczonych. Marka ta jednak nie jest już obecna w Europie i samochód z charakterystycznym krzyżem można zakupić jedynie poprzez importerów. Co Chevrolet szykuje na rok 2022 i czy warto zainteresować się importem jednego z ich modeli?

Chevrolet – aktualna oferta modelowa

Chevrolet to producent amerykański, więc siłą rzeczy ich gamę samochodów tworzą przede wszystkim SUVy. Najmniejszy model z tej oferty to Chevrolet Trax, czyli miejski crossover na rynku obecny od 2013 roku. Klasę wyżej znajdziemy dość nowy samochód, czyli model Trailblazer, który jest kompaktowym crossoverem. Od 2017 roku produkowany jest za to Chevrolet Equinox będący z kolei w segmencie D, czyli w klasie średniej.

W 2018 roku Chevrolet przywrócił do ofert bardzo kultową nazwę Blazer używaną wcześniej również do SUVa. Zaprezentowany wtedy samochód to SUV z klasy wyższej dostępny w Stanach Zjednoczonych i Chinach. Nietypowy model to Chevrolet Traverse. Można go określić jako crossovera z segmentu F, czyli klasy pełnowymiarowej. Aktualnie w sprzedaży jest druga generacja tego modelu.

Jeden z najstarszych samochodów to Chevrolet Tahoe, który w sprzedaży jest od 1995 roku i jest następcą modelu K5 Blazer. Jest SUV pełnowymiarowy będący jednym z największych modeli Chevroleta, gdy pod uwagę bierzemy auta osobowe. Tahoe przegrywa jednak pod względem wielkości i historii z innym modelem. Jest nim Chevrolet Suburban, który produkowany jest od 1934 roku i aktualnie oferowana jest jego 12 generacja. Zadebiutowała ona w 2019 roku, a samo auto jest przeogromne i długie na ponad 5,7 metra.

chevrolet

Chevrolet oferuje również auta sportowe. Jest to pony car w postaci Chevroleta Camaro, który powrócił do oferty z racji na sukces Forda Mustanga. Najbardziej kultowe samochody sportowe produkowane przez Chevroleta to jednak auta produkowane w ramach linii modelowej Corvette. Aktualnie dostępna jest już ósma generacja tego kultowego auta sportowego, które od lat ekscytuje miłośników motoryzacji.

Chevrolet to także też „normalne” samochody osobowe, a dokładniej modele takie jak malutki Spark i nieco większy Chevrolet Malibu. Producent ten oferuje także elektryki w postaci modelu Bolt, który wyróżnia się swa stylistyką już na pierwszy rzut oka i jest dość popularny w swym segmencie na rodzimym rynku. W ofercie marki znajdziemy także niezliczone pickupy i samochody użytkowe.

Co planuje Chevrolet w 2022 roku?

Chevrolet przede wszystkim zamierza skupić się na elektryfikacji swych samochodów. W ten sposobów można już rezerwować elektrycznego Chevroleta Silverado, czyli jeden z pickupów. Wiosną ma także zadebiutować nowa generacja tego pickupa. Oprócz tego planowane jest już stworzenie elektrycznych modeli Blazer oraz Equinox. Na lato Chevrolet chce za to nieco wyluzować i skupić się na czymś bardziej sportowym. Wtedy ma zadebiutować bowiem Chevrolet Corvette Z06 w roczniku modelowym 2023. Na ten moment to wszystko, co Chevrolet ma zaplanowane na obecny rok.

Sprawdź dostępne oferty Chevroleta na Samochody.pl

5/5 - (1 vote)